O Firmie

O Firmie
Poznaj firmę Enrem

Od 30 lat dostarczamy rozwiązania dla energetyki zawodowej i przemysłu w kluczowych sektorach gospodarki. Nasze portfolio to dziesiątki zrealizowanych projektów w kraju i za granicą. Świadczymy usługi w zakresie remontów, modernizacji oraz produkcji w branży energetyki zawodowej oraz przemysłowej; przemysłu chemicznego i budowlanego; instalacji ciepłowniczych i przemysłowych. Dysponujemy wiedzą oraz doświadczeniem, które pozwalają nam z sukcesem realizować najbardziej wymagające projekty.

ENREM – Połaniec to również stabilne finanse wypracowywane w oparciu o unikalne know-how, sprawdzony proces zarządzania projektami oraz wysoko wykwalifikowanych pracowników. Istotną składową sukcesu firmy objawiającą się stałym wzrostem obrotów są także nawiązane przez nas trwałe, korzystne dla stron relacje biznesowe oraz współpraca z zaufanymi partnerami i podwykonawcami.

W grupie firm powiązanych zatrudniamy około 400 wysoko wykwalifikowanych pracowników, specjalistów w swoich dziedzinach. Z wieloma z nich współpracujemy nieprzerwanie od kilku dekad. Od lat utrzymujemy również stały poziom zatrudnienia, co pozwoliło nam zbudować w regionie markę pewnego i stabilnego pracodawcy.

Historia Firmy

Firma ENREM-Połaniec powstała w 1991 roku na bazie pracowników ZRE Lublin. Początkowo działalność firmy obejmowała jedynie teren Elektrowni im. T. Kościuszki w Połańcu, jednak ze względu na rynkowe uwarunkowania musieliśmy szukać nowych obszarów działania. Dzięki ciągłemu rozwijaniu bazy sprzętowej, poszerzaniu wachlarza usług, oraz zaangażowaniu i determinacji kadry zarządzającej, a także solidnemu zapleczu w postaci wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników, zasięg działalności Enremu zaczął obejmować obszar całego kraju.

Wychodząc naprzeciw kolejnym wyzwaniom w 2004 roku zdobyliśmy pierwsze zamówienie z rynku francuskiego. Otworzyło to nowy rozdział w historii naszego przedsiębiorstwa i pozwoliło nam rozpocząć dalszą ekspansję na rynki europejskie.

Zakup w 2013 roku spółki REM-WAR Stalowa Wola zapoczątkował tworzenie grupy spółek powiązanych, która w kolejnych latach powiększyła się o utworzoną na bazie Biura Regionalnego spółkę ENREM – SERWIS z siedzibą w Warszawie oraz francusko polską spółkę ENDEC.

We wrześniu 2019 roku przenieśliśmy się do nowej, kompleksowo wyposażonej i nowoczesnej siedziby. Zakład produkcyjny wybudowany na działce o powierzchni 2,4 hektara to między innymi: biurowiec, nowoczesne hale produkcyjne, hale magazynowe, laboratorium badań nieniszczących, śrutownia i malarnia. Nowy zakład to nie tylko rozbudowa firmy, ale również inwestycja mająca na celu podniesienie standardów świadczonych przez nas usług.

Timeline

1991
1991

Rozpoczęcie działalności

1995
1995

Stworzenie laboratorium badań materiałowych

2000
2000

Uzyskanie certyfikatu ISO 9002:1994

2004
2004

Pierwsze zamówienie zagraniczne – Francja

2006
2006

Prefabrykacja rurociągów w warsztacie Engie w Dordrecht (NL)

2014
2014

Powstanie polsko-francuskiej firmy ENDEC obsługującej fabrykę Solvay we Włocławku

2016
2016

Utworzenie ENREM-SERWIS w Warszawie

2019
2019

Przeniesienie do nowej siedziby